„Verticale stanowią połączenie zasłon, firan i żaluzji poziomych a koszty ich zamontowania są niższe od tradycyjnych firan czy zasłon”

Vericale inaczej nazywane żaluzjami pionowymi dają możliwość stworzenia indywidualnego, niepowtarzalnego wystroju wnętrza. Zaliczają się do najczęściej stosowanych osłon przeciwsłonecznych. Verticale pozwalają na ograniczenie przenikalności światła słonecznego (od 20% do 100%) a odpowiednia regulacja kąta ustawienia pasów (tzw. lameli) pozwala rozproszyć światło i uzyskać efekt doświetlenia w zależności od tymczasowych potrzeb.

Tkaniny wykorzystywane przez JackeR do produkcji verticali posiadają atesty higieniczne Instytutu Techniki Higieny dopuszczające do stosowania w budownictwie – część materiałów posiada również atesty na niepalność wykonane prze Instytut Techniki Budowlanej. Dzięki temu mogą być montowane w pomieszczeniach instytucji publicznych takich jak szkoły, szpitale czy banki. W ofercie JackeR posiada bardzo szeroką gamę tkanin o różnorodnych cechach (niepalne, black-out – nieprzepuszczające światło) oraz ogromną paletę kolorów i wzorów, mogącą spełnić każde wymagania. Dostępne są również verticale z PCV – szczególne przydatne w miejscach o podwyższonej wilgotności lub w pomieszczeniach z wymogami sterylności.

Żaluzje pionowe (Verticale) – sterowane za pomocą mechanizmu ręcznego lub napędu elektrycznego (pilot). Verticale mogą być montowane we wnęce okiennej, do ściany nad wnęką lub do sufitu; można je również montować na powierzchniach skośnych poddaszy.

 

Prosta i dobra konstrukcja mechanizmu sprawia, że vertikale będą bezawaryjnie działać przez długie lata. Vertikal składa się z lameli (paski materiału) oraz aluminiowej szyny. Ten sam rodzaj szyny jest wykorzystywany zarówno do instalacji poziomej jak i skośnej.

Verticale wykonane są z pasów tkaniny poliestrowej zawieszonych na obrotowych wieszakach przesuwających się w szynie wykonanej z aluminium. Mechanizm obsługi otwierania i zamykania lameli  może być montowany z lewej lub prawej strony. Obracanie lameli w stosunku do szyny następuje za pomocą łańcuszka kulkowego. Otwieranie i zamykanie vertikala; następuje za pomocą sznurka z obciążnikiem.

Sposoby rozsuwania vertikali:

Wybierając system rozsuwania należy wziąć pod uwagę gdzie będzie znajdować się mechanizm operacyjny oraz jak chcemy przemieścić lamele na wypadek otwierania okna lub jego mycia. Każdy wykonany vertical można zamontować tak aby mechanizm operacyjny znalazł się po lewej lub prawej stronie. Istnieje pięć kombinacji rozsuwania żaluzji pionowych.

 

Typ 1– lamele zsuwane w stronę mechanizmu sterującegożaluzje tekstylne Typ 2– lamele zsuwane przeciwnie do mechanizmu sterującegożaluzje tekstylne
Typ 3– lamele zsuwane do środka żaluzjiżaluzje tekstylne Typ 4– lamele zsuwane równomiernie do obu końców żaluzjiżaluzje tekstylne
Typ 8– niezależne zsuwanie lameli z obu stronżaluzje tekstylne

Kolekcje tkanin vertikalowych odpowiadają zarówno najnowszym trendom jak i klasycznemu podejściu do wystroju wnętrz. JackeR proponuje rozwiązania proste oraz bardziej wyszukane. Firma posiada ogromny wybór tkanin dekoracyjnych jak np. materiały ekskluzywne, przezroczyste, satynowe oraz tkaniny zaciemniające. Bardzo bogate kolekcje materiałów służą do dekoracji, budowania nastroju  lub zaciemnienia.

 

Kontakt

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©2021 Jacker.pl Made by: Karolth /by Karol

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account