ŻALUZJE  FASADOWE

Żaluzje fasadowe to niezwykle praktyczne osłony przeciwsłoneczne, które skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem, przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu optycznego.

Cechą charakterystyczną tego typu produktów jest swoboda regulacji kąta na-

chylenia lameli, co pozwala na wybór właściwego stopnia zaciemnienia, a tym samym na indywidualne sterowanie przez użytkownika.

Dodatkowo, estetycznie wyprofilowane lamele w połączeniu z aluminiowymi elementami konstrukcyjnymi (kasety i prowadnice) nadają fasadzie nowoczesnego, a zarazem oryginalnego wyglądu. Przemyślana konstrukcja tego typu rozwiązań, pozwala także na tworzenie większych gabarytów konstrukcji, co sprawia, że są one często stosowane w przypadku dużych przeszkleń.

Dzięki temu żaluzje doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i inwestycjach mieszkaniowych.

W ofercie firmy dostępne są trzy warianty żaluzji fasadowej: adaptacyjna, podtynkowa

i samonośna.

FUNKCJONALNOŚĆ  I  ESTETYKA

– dostępne dwa rodzaje pinów (sworzni): aluminiowy (trwały i wytrzymały) oraz PVC (minimalizuje hałas mogący powstać podczas wiatru)

– lamele żaluzji wykonane są z profilowanego aluminium i dostępne w dwóch kształtach: C i Z. Te pierwsze zostały obustronnie wywinięte do

wewnątrz, co gwarantuje sztywność i odporność na oddziaływanie wiatru. Ponadto mają one możliwość obrotu w zakresie 0 do 180 stopni.

Z kolei lamele w kształcie litery Z, dzięki swojej budowie zapewniają pełniejsze zaciemnienie i dodatkowo zostały wyposażone w specjalną uszczelkę wygłuszającą. Ich zakres obrotu może się odbywać w przedziale 0-90 stopni

– prowadnice jako jedyne na rynku zostały wyposażone w specjalne uszczelki wygłuszające, które niwelują hałas powstający podczas uderzenia lameli o prowadnice

– elementy tekstylne żaluzji (drabinki i tasiemki) wykonane są z poliestru i utrwalane termiczne, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych, rozciąganie, przecieranie, a także oddziaływanie promieni UV czy pojawianie się pleśni

– dostępne są dwie opcje belki dolnej: pełna i półotwarta

– możliwa zabudowa prowadnicy w przypadku wersji żaluzji podtynkowej